Capital T ka publikuar sot këngën kushtuar nënës, a e keni dëgjuar?

Vetëm disa minuta më parë, Capital T ka lançuar në Youtube projektin e tij më të ri dhe një prej këngëve më të dashura.

- Advertisements -

Këtë këngë, ai ia ka dedikuar nënës së tij ndërsa projekti mbajt titullin “Fjalt e Nanës”.

Kënga sapo është lançuar në Youtube dhe është pritur mjaft mirë nga publiku shqiptar.

Trimi i këndon dashurisë më të madhe të jetës së tij, të ëmës, ndërsa i tregon se i ka mbajtur premtimet që i ka dhënë asaj.

“Ditët e mia ma t’errëta Vec te ti kom gjet rrugëdalje

E nëse najher t’kom dëshpru, nanë Sot po du me t’kërku falje

Ti e din që kurrë nuk nalna Ti e din që triumfoj,

ti e din që unë luftoj Se kur hi deri n’fund i shkoj

Ti e din unë ca du, ti e din qysh um ke msu

Se ti ma din mu dhimbjen, se vec ti din me m’shëru,

ey Ta kom dhon unë ty premtimin që kom me mrri qëllimin.”- është një pjesë e tekstit vërtetë emocionues.

LEXO EDHE:

Back to top button