Horoskopi për datën 28 dhjetor

Horoskopi për datën 28 dhjetor

Dashi
Fshihni padurimin dhe zgjidhni fjalët me kujdes kur përballeni me dikë për një temë prekëse. Edhe nëse mendoni se keni çdo të drejtë të mërziteni me situatën, zemërimi juaj do ta bëjë dikë të ndihet i frikësuar dhe ka më pak gjasa të jetë bashkëpunues ose ndihmues.

Demi
Në një situatë grupi, tregohuni diplomatik ndërsa parashtroni sugjerimet dhe pikëpamjet tuaja. Disa njerëz mund të duket se nuk po i marrin shumë seriozisht përgjegjësitë e tyre profesionale, por ju nuk e keni idenë për punën që po bëjnë, në sfond. Marrëdhëniet ligjore, financiare dhe pronësore do të duken shumë të ngadalta.

Binjakët
Po shpresoni që sa më gjatë të injoroni një problem, aq më lehtë do ta përballoni. Nuk ka gjasa të jetë kështu. Do të jetë më mirë të merreni me shqetësime serioze ku dhe kur ato lindin. Ajo që mund ta bëjë më të lehtë është të merrni ndihmën dhe mbështetjen e dikujt që mund t’i besoni.

Gaforrja
Dikush nuk po e bën punën siç duhet dhe më e keqja është fakti se po mbështetet shumë tek ju për të bërë punën e tij. Kjo është një situatë që nuk mund të vazhdojë dhe pavarësisht se si mund të duket në fillim, do të jetë e mundur të bihet dakord për një kompromis. Merrni kohë për të shpjeguar se si ndiheni.

Luani
Eksplorimi i një territori të ri emocional mund t’ju bëjë të ndiheni mjaft të shqetësuar. Jeni të inkurajuar të diskutoni ndjenjat dhe të zbuloni mendimet tuaja më të thella. Edhe pse kjo nuk do të jetë e lehtë, do t’ju lejojë të përballeni me frikën tuaj dhe rezultatet do t’ia vlejnë të bëni përpjekje.

Virgjëresha
Do të jeni të kënaqur të vini re se dikush që kaloi më shumë kohë duke u ankuar për gjithçka që duhej të bënte, ka ndryshuar strategjinë e tij. Më në fund kanë filluar të punojnë.

Peshorja
Çështjet financiare janë në mendjen tuaj. Merrni një hap prapa dhe merrni parasysh nëse po i përdorni paratë tuaja siç duhet. Nëse paratë ju kanë rrëshqitur nëpër gishta kohët e fundit për shkak të disa festave ekstravagante, tani duhet të përpiqeni të rregulloni aspektin tuaj financiar.

Akrepi
Jeni duke ecur në një rrugë delikate në marrëdhëniet tuaja të ngushta. Shpresa juaj është të bindni dikë të afërt që të pranojë t’ju mbështesë në diçka që do të thotë shumë për ju.

Shigjetari
Përgjegjësitë rutinë po ju zhgënjejnë. Jeni të padurueshëm për të parë rezultate dhe për të qenë në gjendje të vazhdoni me gjëra të tjera. Ju mund të dëshironi të jeni diku tjetër përveç vendit ku jeni në këtë moment, por mos u mashtroni duke besuar se bari është më i gjelbër në anën tjetër të gardhit.

Bricjapi
Jini të sinqertë me veten kur mendoni nëse jeni duke u konsumuar teksa prisni shumë nga vetja kohët e fundit. Ndërsa shikoni përpara, filloni të bëni plane për të shijuar një mënyrë jetese më pak stresuese në të ardhmen jo shumë të largët.

Ujori
Edhe nëse jeni të mirë në punën tuaj, nuk keni mundësi të mbani një qëndrim kalorësiak. Do të jetë e rëndësishme të merren parasysh ndjenjat e njerëzve të tjerë. Keni shumë energji, por pakujdesia, mund të shkaktojë aksidente. Ngadalësoni dhe jepini të tjerëve një shans për t’ju kapur.

Peshqit
Mund t’ju duhet të përballoni kërkesat shtesë për kohën tuaj, por do të organizoheni në mënyrë të tillë që çdo gjë që mund të ndodhë, do të jeni ende në gjendje ta menaxhoni. Mbi të gjitha, ju po kërkoni mënyra për të ushtruar aftësinë tuaj krijuese.

LEXO EDHE:

Back to top button