Miss Ukraina foli për Miss Rusia: Ajo u përpoq disa herë të bënte një “foto miqësore”

R'Bonnie Gabriel nga Shtetet e Bashkuara fitoi titullin e Miss Universe të shtunën në konkursin e mbajtur në New Orleans

Në këtë mënyrë, R’Bonnie përfundoi kurorën e dyfishtë, sepse në këtë konkurs mbërriti si Miss SHBA-ja aktuale, dhe si fituesja e parë në histori me origjinë filipinase .

View this post on Instagram

 

A post shared by @rbonney_gabriel_fan_page

Me atë rast, fituesi i dërgoi një mesazh të qartë organizatorit.

Në momentin që Gabrielle hyri në top 5, drejtuesi i bëri asaj pyetjen: “Miss Universe së fundmi prezantoi një ndryshim. Nga ky vit në konkurs mund të marrin pjesë gratë e martuara dhe gratë që kanë fëmijë. Çfarë ndryshimi do të dëshironit të shihnit dhe pse?”

“Do të doja të shihja një rritje të kufirit të moshës sepse jam 28 vjeç. Kjo është mosha më e vjetër në të cilën një grua mund të marrë pjesë në konkurs. Dhe unë mendoj se kjo është një gjë e bukur. Një nga mendimet e mia të preferuara është: ‘Nëse jo tani, kur?’. Si grua, mendoj se mosha nuk duhet të na përcaktojë ”, tha Gabriel.

Në garën e sivjetshme, përveç fituesit, vëmendjen tërhoqën edhe përfaqësueset e Ukrainës dhe Rusisë. Pas zgjedhjeve, ukrainasja Victoria Apanasenko foli për marrëdhënien e saj me Miss Rusia Anna Linikova .

“Përpjekjet e Ukrainës për të përjashtuar përfaqësuesen ruse nga konkursi i bukurisë ishin të pasuksesshme ,” tha Victoria për kanalin televiziv ukrainas “TS-EN News”.

“Kemi punuar shumë për këtë, por ajo mori një vizë amerikane dhe kjo vendosi pjesëmarrjen e saj në konkurs. Nëse amerikanët i japin një vizë, komiteti organizativ nuk mund ta përjashtojë atë nga konkursi ”, shpjegoi ukrainasja, raportoi The New Voice of Ukraine .

Edhe Victoria Apasenko vuri në pah përpjekjen e gruas ruse për t’u fotografuar pranë saj në konkurs.

“Komiteti i saj organizativ i tha asaj të bënte një selfie me mua ,” tha Victoria.

“Dhe kjo nuk ishte hera e parë që ajo përpiqej ta bënte këtë.” Unë kam vetëm një pyetje për të dhe deri më tani nuk kam marrë përgjigje: ‘A e mbështet apo jo politikën e presidentit të saj që filloi luftën në Ukrainë’. Disa herë ai ofroi të bënte një ‘foto miqësore’”, tha Victoria.

Nga rruga, ukrainasja Victoria Apanasenko nuk hyri në top 16.

 

LEXO EDHE:

Back to top button