Parashikimi i motit për sot

Moti sot do të jetë me vranësira dhe diell. Herë pas here do të bjerë borë në malet në pjesët veriperëndimore. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi veriperëndimor. Temperatura minimale do të jetë në interval prej -4 deri në 3 gradë, ndërsa ajo maksimale prej 10 deri në 17 gradë Celsiusë.

- Advertisements -

Në Shkup moti do të jetë me vranësira dhe erë të dobët nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të ulet në 2 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrij deri në 14 gradë Celsiusë.

LEXO EDHE:

Back to top button