Pasionante dhe femërore, pikturë njëngjyrëshe: Stilimi i Selma Hayek është një mësim për stilin pikturë njëngjyrëshe

Aktorja e njohur ka vizituar sfilatën e shtëpisë së modës “Gucci” dhe është veshur nga koka te këmbët me copa mode të kësaj marke.

Muaji i modës vazhdoi me Javën e Modës në Milano, ku dje marka italiane “Gucci” prezantoi koleksionin për vjeshtë/dimër të ardhshëm, dhe ndonëse sfilata u ndoq nga një numër i madh yjesh, më i dalluari ishte ai meksiko-amerikan. aktorja Selma Hayek.

 

 

 

Bashkëshorti i saj, Francois Henri Pinault, është drejtor ekzekutiv i kompanisë Kering, e cila zotëron një sërë shtëpish të modës, përfshirë Gucci, ndaj çifti tërhoqi shumë vëmendje në një nga eventet më të rëndësishme të vitit.

Në lidhje me këtë rast, Selma ka veshur një gardërobë “Gucci”, një kombinim monokromatik i modës që të jep përshtypjen e klasit.

Këtë herë zgjedhja e Selmës ishte një xhaketë e shkurtër lëkure, një model i patentuar me dizajn klasik me detaje të zeza dhe një fund deri tek gjuri me prerje të sheshtë.

 

 

 

Stilingun e ka kompletuar me sandale me taka të larta, po ashtu të lakuara, si dhe çantën e kultit “Jackie 1961”, frymëzuar nga ish-zonja e parë e Amerikës, Jackie Kennedy.

Duke kombinuar me mençuri pjesët e modës mat dhe me shkëlqim, Selma arriti një dominim të vërtetë në pamjen e saj, ndaj dukej shumë frymëzuese.

 

 

 

Meqë ra fjala, Selma është e martuar me Pino që prej 14 shkurtit 2009 dhe çifti ka një vajzë, Valentina Paloma Pino, ndërsa bashkëshorti i Selmës ka fëmijë nga lidhjet e mëparshme, ndër të tjera edhe nga lidhja me modelen Linda Evangelista.

A ju pëlqen kjo çështje e modës së Selma Hayek?

LEXO EDHE:

Back to top button