Rexhepi: Funksionimi i institucioneve detyruan Mijallkovin të dorëzohet

Deputeti i Lëvizjes Besa, njëherazi pjesë e qeverisë, i ftuar në emisionin “Programi 200” në Alsat duke folur për zhdukjen për 40 të Mijallkovit dhe dorëzimin e tij në Prokurori, tha se kapacitetet e përbërjes qeverisës  detyruan Mijallkovin të dorëzohet. Ai tha se ka ikur koha kur Gruevski u largua pa lënë nam e nishan, sipas tij, tani shteti funksionon.

Me veprimet që morën institucionet e detyruan të dorëzohet. Ai duke ditur se institucionet janë të vendosura, dhe vendosmëria për sundimin e të drejtës, e detyroi që të dorëzohet. Por me rëndësi është të shihen se ku ka qenë dështimi që ai u zhduk për 40 orë. ku u dyshua se edhe ky mund të ishte larguar nga vendi. Unë nuk pajtohem me opozitën, sepse ata po bëjnë fushatë. Reagimet ishin të menjëhershme nga institucionet. Nuk besoj se kjo ishte një instrumentalizuar.

LEXO EDHE:

Back to top button