“Rikthimi” i Angelina Jolie: “Vitet e fundit kanë qenë shumë të vështira”

Klas dhe hijeshi janë dy fjalët që mund ta përshkruajnë shkurtimisht kopertinën e Vogue-s, në të cilën shfaqet Angelina Jolie. Ylli i Hollywood-it pozoi me elegancë në oborrin e shtëpisë, rrethuar nga qentë e saj. Ndonëse në fotografi shfaqet jeta e luksit që 45-vjeçarja zotëron, shumë shpejt ajo do të heqë dorë nga një prej pasurive më të kushtueshme të saj.

- Advertisment -

Aktorja ka nxjerrë në ankand një pikturë të rrallë nga Winston Churchill që ai ia dhuroi Presidentit të SHBA-së, Franklin D Roosevelt. Angelina e bleu veprën e artit së bashku me ish të shoqin, BradPitt, në vitin 2011. Në intervstë, Jolie tregon se përgjatë gjthë këtyre muajve ajo ka shijuar qëndrimin në shtëpi me gjashtë fëmijët e saj.

E pyetur nëse ndihet apo jo se po jeton një stad të lumtur të jetës, Angelina u shpreh:

“Nuk e di. Vitet e fundit kanë qenë shumë të vështira. Kam qenë e përqendruar në shërimin e familjes. Duket se më në fund akulli po shkrin dhe gjaku po rikthehet në trupin tim”.

Sa i takon situatës globale, lidhur me pandeminë Covid-19, Angelina tha se shpreson shumë në të ardhmen e brezit të ri.

“Ndoshta sepse jetoj me gjashtë fëmijë, nga mosha 12 në 19 dhe shoh se sa shumë presion kanë ata në krahasim me ne kur ishim në moshën e tyre. Janë të mbingarkuar nga kaq shumë informacion. Por teksa shoh Maddox-in kur flet me dikë rusisht apo komunikon me një mik nga Koreja, ose Shiloh-u me dikë nga Namibia kuptoj se kjo është një mënyrë e re se si të rinjtë mund të njohin njëri-tjetrin. Kështu ata do nisin të zgjdihin problemet tona”.

LEXO EDHE:

Back to top button