[VIDEO] Pamela Anderson ka ecur pa grim në tapetin e kuq

[VIDEO] Pamela Anderson ka ecur pa grim në tapetin e kuq

Pamela Anderson u shfaq edhe një herë në publik pa grim dhe kështu dëshmoi se nuk është skllave e standardeve të vendosura të bukurisë.

Këtë herë Anderson mori pjesë në çmimet e modës në Londër. Ajo ka pozuar para fotografëve të pranishëm me një buzëqeshje në fytyrë. Pamela zgjodhi një fustan të bardhë dhe flokë të lidhur.

Ajo më parë tregoi se vendosi të ndalonte së veshuri grimin pasi artisti i saj i grimit, Alexis Vogel, vdiq nga kanceri i gjirit.

“Ajo ishte më e mira”. “Pa Alexis, mendoj se është më mirë të mos vishni grim”, tha Anderson.

Ajo e sheh këtë vendim çlirues dhe argëtues sepse po bën të kundërtën e asaj që bëjnë të gjithë të tjerët. Ajo u shfaq për herë të parë pa grim disa muaj më parë në Javën e Modës në Paris.

“Nëse të gjithë jemi duke ndjekur rininë ose duke krijuar një ideal të bukurisë bazuar në atë që shohim në revista, atëherë do të jemi të zhgënjyer ose pak të trishtuar”, tha ajo në atë kohë.

 

LEXO EDHE:

Back to top button