ВЕСТИМАКЕДОНИЈА

Пендаровски не размислува за втор мандат

Македонскиот претседател Стево Пендаровски изјави дека не размислува да кандидира за следен претседателски мандат. Тој негативно одговори на новинарско прашање дали размислува за втор мандат, без да даде повеќе образложение.

Шефот на државата присуствуваше на отворениот форум за антикорупција во организација на Македонскиот центар за меѓународна соработка каде посочи дека борбата против корупцијата е долг процес за кој треба политичка волја и широк општествен и политички консензус.

 

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button