LAJME
  15.08.2022

  Asnjë universitet nga Maqedonia e Veriut nuk figuron në 1.000 të parat në “Listën e Shangait”

  Asnjë universitet e vendit nuk ndodhet në listën e 1000 universiteteve më të mira në Botë për vitin 2022, të…
  LAJME
  15.08.2022

  Referendumi, Mickoski takon partnerët e koalicionit

  Gazetare: Fatlume Dervishi Kreu i VMRO-DMNE-së Hristijan Mickoski takoi partnerët e koalicionit për të diskutuar referendumin e paralajmëruar. Deri tani…
  LAJME
  15.08.2022

  Manifestimi i marrëveshjes së Ohrit – VMRO reagon ashpër për koncertin prej 100 mijë eurove

  Gazetare: Fatlume Dervishi VMRO-DPMNE-ja kërkon që LSDM-ja dhe BDI-ja të dënojnë fishkëllimat dhe brohoritjet e publikut gjatë kohës kur prezantuesja…
  LAJME
  15.08.2022

  Komisioni për historinë mes RMV-së dhe Bullgarisë: Mbreti Samoil sundoi mbretërinë bullgare në Maqedoni

  Gazetar: Lluka Andreev Historianët maqedonas dhe bullgarë nga Komisioni i përzier kanë gjetur gabime faktografike, lëshime dhe sugjerime të pabaza…
  LAJME
  15.08.2022

  Turistët ankohen për pastërtinë në plazhet e Ohërit

  Gazetar: Miki Trajkovski Një pjesë e mirë e plazheve në bregun e Ohrit, të cilat nuk i menaxhon askush, kanë…
  LAJME
  15.08.2022

  Rreth 1 miliard euro në vit nuk hynë në arkën e shtetit si pasojë e ekonomisë joformale

  Gazetar: Bashkim Sulejmani Ekonomia joformale në vendin tonë, e shkurton buxhetin e shtetit në vit për më së një miliardë…
  LAJME
  15.08.2022

  Del raporti i fundit, këto janë rastet e reja dhe viktimat nga COVID-19

  Sipas të dhënave të Institutit të Shëndetit Publik, Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 3 ditët e fundit…
  LAJME
  15.08.2022

  Ministria e Mbrojtjes i mbanë të klasifikuara donacionet për Ukrainën 

  Gazetar: Mefail Ismaili Ministria e Mbrojtjes vazhdon të mbaj si të klasifikuara donacionet për Ukrainën. Ministrja Sllavjanka Petrovska thotë Qeveria…

  VENDI

   15.08.2022

   Tuchel pranon se ky lojtar mund të largohet nga Chelsea

   15.08.2022

   Largimi i Ronaldos nga United, këto janë zhvillimet e reja

   14.08.2022

   Real Madridi e nis sonte misionin për mbrojtjen e titullit

   13.08.2022

   Arsenali fiton me lehtësi ndaj Leicester Cityt nën regjinë e Jesusit dhe Xhakës

   13.08.2022

   Ruud Gullit mendon se Ronaldo ndihet borxhli ndaj Juventusit

   13.08.2022

   Pas asistimit, Granit Xhaka shënon golin e parë në Ligën Premier këtë sezon

   13.08.2022

   Manchester City për fitoren ndaj Bournemouth, formacionet zyrtare

   13.08.2022

   Carlo Ancelotti ka njoftuar se do t’i japë fund karrierës kur të largohet nga Real Madridi

   13.08.2022

   Wanda Nara flet për situatën e Mauro Icardit te PSG: Duhen para për të prishur kontratën

   12.08.2022

   Klopp ka folur për mundësitë e transferimit të një mesfushori të ri te Liverpooli

   BOTA