LAJME
  14.05.2021

  MPB-ja çon në pension Llaze Velkovskin nga Sektori kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit

  Ministria e Brendshme, pa përgjigje konkrete, pse Llaze Velkovski -kryeshef i Sektorit të Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit është pensionuar?…
  LAJME
  14.05.2021

  VMRO: Mosdekretimi i ligjit për ndërtimet pa lejë, e drejte e Presidentit

  VMRO-DPMNE-ja nuk pajtohet me konstatimin që ligji për legalizimin e ndërtimeve të jashtëligjshme është miratuar në pajtim me pushtetin. Sipas…
  LAJME
  14.05.2021

  Buçi: Kishim mosmarrëveshje me Qeverinë

  Në ditën e fundit në postin e zëvendësdrejtorit të Doganave, në të cilin ishte për tre vite, Irfan Buçi pohon…
  LAJME
  14.05.2021

  Kongresi i LSDM-së mbahet të dielën

  Kryetari LSDM-së Zoran Zaev, të dielën personalisht do të propozojë emrin e zëvendësit të tij të ardhshëm në radhët subjektit…
  LAJME
  14.05.2021

  Kthimi i nxënësve në shkollë, Carovska: Vendimi në bazë të gjendjes epidemiologjike

  Ministrja e Arsimit, Milla Carovska nuk e përjashton mundësinë e kthimit të nxënësve në shkollë nga shtatori. Sipas saj, modeli…
  LAJME
  14.05.2021

  Pendarovski kthen ligjin për ndërtimet e jashtëligjshme: Padrejtësia s’mund të bëhet drejtësi

  Presidenti Stevo Pendarovski nuk do ta dekretojë ligjin për legalizimin e objekteve të jashtëligjshme dhe për këtë ai e ka…
  LAJME
  14.05.2021

  Mijallkov ofron miliona euro për të dalë nga paraburgimi

  Sasho Mijalkov ka ofruar garanci milionëshe për të dalë nga paraburgimi në Shutkë. Jozyrtarisht, ish-drejtori i DSK-së ka ofruar mbi…
  LAJME
  14.05.2021

  Qendra e re klinike mbështetet nga ish ministrat, kundërshtohet nga VMRO DPMNE-ja

  Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe thotë se lokacioni i ri në komunën e Gjorce Petrovit ku planifikohet ndërtimi i Qendrës…

  VENDI

   14.05.2021

   Stambolli humb finalen e Championsit dhe garën në Formula 1

   14.05.2021

   Ish bashkëshorti i Lopezit, blen “Minesota Timbervollvs”

   14.05.2021

   Mediat: Zidani ka vendosur për të ardhmen

   14.05.2021

   Mediat italiane “përcaktojnë” fatin e Pirlos

   14.05.2021

   Romë, Rafael Nadal kalon në gjysmëfinale

   14.05.2021

   Reali konfirmon: Toni Kroos sërisht në vetizolim

   14.05.2021

   Abramoviç, gati të shpenzoj shumë të majme për merkato

   14.05.2021

   Laporta gati emrat e 14 futbollistëve që largohen

   14.05.2021

   Dortmundi në mënyrë bindëse arkëton Kupën

   12.05.2021

   Atletiko Madrid bën një hap të madh drejt titullit

   BOTA