LAJME
  15.05.2021

  2179 persona e kanë fituar betejën me COVID-19, në 24 orët e fundit

  Në 24 orët e fundit është shënuar numër rekord i personave të shëruar nga virusi Korona. 2179 persona të prekur…
  LAJME
  15.05.2021

  “Legalizimi”, Zaev: Rreth 50 mijë shtëpi do të prishen menjëherë nëse nuk miratohet Ligji

  Rreth 50 mijë shtëpi do të prishen menjëherë nëse nuk miratohet Ligji i ri për Legalizimin e Objekteve të Paligjshme.…
  LAJME
  15.05.2021

  Të dielën Kongresi i LSDM-së, Sheqerinska nuk do ketë funksion në parti

  Nuk besoj në pozita, besoj në punë. Këtë e deklaroi zëvendës kryetarja aktuale e LSDM-së, Radmilla Sheqerinska, në pritje të…
  LAJME
  15.05.2021

  Radhë të gjata dhe pritje të shumta në pikat e vaksinimit

  Në atmosferë të tillë u hap pika e vaksinimit në Poliklinikën Bukuresht në Shkup. Qytetarët të grumbulluar dhe pa mos…
  LAJME
  15.05.2021

  Regjistrohet numër rekord i të shëruarve nga koronavirusi

  Regjistrohet numër rekord i të shëruarve nga koronavirusi në 24 orët e fundit, gjithsejtë 2179. Ndërkohë nga 4196 teste të…
  LAJME
  15.05.2021

  Prindërit, protesta kundër digjitalizimit të teksteve shkollore

  Prindërit e shkollave fillore dhe të mesme protestuan kundër digjitalizimit të librave shkollorë. Në marshin protestues të nisur para Ministrisë…
  LAJME
  15.05.2021

  Tetovë, protestë kundër librave dixhitalë

  Edhe në Tetovë, prindër së bashku me fëmijët e tyre protestuan para komunës së Tetovës. Prindërit thanë se nuk kundër…
  LAJME
  15.05.2021

  Ulet dukshëm interesimi i mërgimtarëve për t’u regjistruar online

  Vetë regjistrimi i diasporës ka filluar të pësojë rënie të madhe. Nëse në fillim të këtij procesi, kishte raste kur…

  VENDI

   15.05.2021

   FFK sqaron gabimin gjuhësor në trofeun e Kupës

   15.05.2021

   Barcelona gati të shes sulmuesin francez

   15.05.2021

   Marca: Një legjendë tjetër në vend të Zidanit

   15.05.2021

   Ndahet nga jeta boksieri i njohur

   15.05.2021

   Bayern i vë syrin “xhevahirit” të Interit

   14.05.2021

   Stambolli humb finalen e Championsit dhe garën në Formula 1

   14.05.2021

   Ish bashkëshorti i Lopezit, blen “Minesota Timbervollvs”

   14.05.2021

   Mediat: Zidani ka vendosur për të ardhmen

   14.05.2021

   Mediat italiane “përcaktojnë” fatin e Pirlos

   14.05.2021

   Romë, Rafael Nadal kalon në gjysmëfinale

   BOTA