LAJME
  15.10.2021

  “Fushata zgjedhore”, Tahiri: VMRO-DPMNE-ja ndryshoi retorikën nacionaliste

  Fushata e zgjedhjeve lokale solli ndryshime të cilat nxorën partitë politike nga koncepti ideologjik i tyre. Sipas ekspertëve ndryshimi i…
  LAJME
  15.10.2021

  Personat me aftësi të kufizuar, Dimitrovska: 70% e vendvotimeve pa qasje adekuate

  Kanë të drejtë vote, si gjithë qytetarët e tjerë. Por, në të shumtën e rasteve jo edhe mundësi për ta…
  LAJME
  15.10.2021

  Ders për të votuar – Kjo ishte tema sot në xhamitë e Shkupit

  Falja e namazit të Xhumasë kësaj here nuk ishte e zakontë. Në prag të zgjedhjeve lokale disa nga hoxhallarët shfrytëzuan…
  LAJME
  15.10.2021

  Personat e lënduar nga përmbysja e autobusit u lëshuan për kurim shtëpiak

  U përmbys një autobus me punëtorë, nga fabrika “Kromberg dhe Shubert” në Manastir. Aksidenti ndodhi mëngjesin e sotëm pranë fabrikës…
  LAJME
  15.10.2021

  Grevë në “Postat e Maqedonisë”, të punësuarit kërkojnë para dhe kushte pune

  Me protestë paralajmëruese para objekteve të Postës së Maqedonisë, qindra punonjës shprehën revoltën për, siç thonë ata, kushtet e këqija…
  LAJME
  15.10.2021

  Skriningu i nxënësve, lista është gati

  Në rreth 500 shkolla fillore dhe të mesme të vendit, ka përfunduar procesi i përpilimit të listave të nxënësve të…
  LAJME
  15.10.2021

  Hotelierët në Ohër- Strugë, shtrenjtim për 20 për qind

  Hotelierët nga Ohri dhe Struga do të rrisin çmimet e prenotimeve për të paktën 20%, pas njoftimeve të industrisë përpunuese…
  LAJME
  15.10.2021

  Kodra e Diellit po përgatitet për nisjen e sezonit turistik

  “Edhe pse jemi ende në tetor, që nga dita e djeshme këtu në Kodrën e Diellit, kanë filluar të reshurat…

  VENDI

   15.10.2021

   Arijan Ademi, humb eliminatoret e Botërorit “Katar 2022”

   15.10.2021

   Njukasëlli konfirmon trajnerin Brus për sfidën e radhës

   15.10.2021

   Java e 10-të nis me befasi, Skopje befason Rabotniçkin

   15.10.2021

   Boksierët mësojnë kundërshtarët në Budva

   15.10.2021

   Cristiano Ronaldo i Man Utd e lë Georgina Rodriguez ‘pa fjalë’ pasi bleu bagazhin e stolive prej 105 mijë funtesh

   15.10.2021

   Haaland mund të rikthehet kundër Mainz

   15.10.2021

   PSG synon fitoren kundër Angers, ja formacionet e mundshme

   15.10.2021

   Çka po ndodh me Lejkersin? Asnjë fitore në 6 ndeshje

   15.10.2021

   Lama dhe Etemi, gati për Botërorin në Beograd

   15.10.2021

   Mino Raiola ofron Pol Pogba-n edhe Barcelonës

   BOTA