LAJME
  14.06.2021

  Ohis, toka e kontaminuar pastrohet në korrik

  Pastrimi i lindanit në oborrin e ish gjigandit kimik OHIS do të fillojë muajin tjetër. Kjo u njoftua nga Ministri…
  LAJME
  14.06.2021

  Sot ka nisur regjistrimi i nxënësve në 109 shkollat e mesme të vendit

  Shkollat e mesme hapen dyert për regjistruar gjysmëmaturantët të cilët tashmë janë përcaktuar për drejtimet e dëshiruara. Dorëzimi i dokumentacionit…
  LAJME
  14.06.2021

  Komisioni i Sëmundjeve Infektive propozon një relaksim shtesë të masave kufizuese

  Komisioni i Sëmundjeve Infektive i propozon Qeverisë të heqë masën e cila kufizon numrin e mysafirëve në dasma, që aktualisht…
  LAJME
  14.06.2021

  Rishikimi i buxhetit, dyfish më shumë për Qeverinë

  Me rishikimin Qeveria ka dyfishuar buxhetin e saj, me të cilin planifikon ta ketë në dispozicion këtë vit. Me ri-planifikimin…
  LAJME
  14.06.2021

  Shanset për lista të hapura të këshilltarëve në zgjedhjet e ardhshme lokale janë të vogla

  Çështjet politike lidhur me kodin zgjedhor mbeten pa zgjidhje. Marrëveshje mes partive për momentin nuk ka. Ministria e Drejtësisë njofton…
  LAJME
  14.06.2021

  Opozita kërkon përgjegjësi për prerjen e drunjve në “Debar Maallo”

  Prerja e drunjve nga ana e Qytetit të Shkupit në rrugën “ Orce Nikollov” paraqet shkelje ligjore akuzojnë sërish nga…
  LAJME
  14.06.2021

  Rriten për 10 për qind pagat e gjykatësve

  Rriten pagat e gjykatësve. Rritja për këtë vit është 10 për qind, ndërsa vitin e ardhshëm pagat e gjykatave pritet…
  LAJME
  14.06.2021

  Mungesa e vaksinave ngadalëson procesin e imunizimit të popullatës

  Mungesa e vaksinave në vend ka ngadalësuar dukshëm procesin e imunizimit të popullatës. Gjatë dy javëve të fundit në bazë…

  VENDI

   14.06.2021

   Spanja dhe Suedia ndahen në “paqe”

   14.06.2021

   Shkupi, Sileksi dhe Struga, njihen me kundërshtarët

   14.06.2021

   Shkëndija, mëson kundërshtarët e raundit të parë

   14.06.2021

   Pedri, vendos rekord të ri për kombëtare e Spanjës

   14.06.2021

   Sllovakia befason Poloninë, vendos Shkrinar

   14.06.2021

   FFM kërkon dënim për reagimin e Arnautoviqit

   14.06.2021

   “Më falni” – Arnautovic i kërkon falje në gjuhën shqipe yllit shqiptar të Maqedonisë së Veriut

   14.06.2021

   FFM me mesazh të fortë për futbollistët e Maqedonisë

   14.06.2021

   Sejdini: Nëse ka fyerje, UEFA duhet të reagojë

   14.06.2021

   Shevçenko: Maqedonia, kundërshtarë i papërshtatshëm

   BOTA