LAJME
  29.07.2021

  Rama: Nëse BE është një Jugosllavi e madhe, atëherë kjo është një Jugosllavi e vogël

  –Nëse mundësojmë lëvizjen e lirë, GDP mund të rritet në 6,7% në rritje. Pse duhet ne t’ia privojmë vetes këtë…
  LAJME
  29.07.2021

  Vuçiq: Synojmë që deri në vitin 2023 të mos ketë kufij mes vendeve tona

  Ka shumë mundësi para nesh dhe asnjëra prej tyre nuk është e dëmshme për askënd, tha në fjalimin e tij…
  VENDI
  29.07.2021

  Rama drejtuar Zaevit: Shpresoj që përkthyesi të mos jetë si herën e kaluar, më shkatërroi mesazhin

  Kryeministri i Shqipërisë , Edi Rama në fjalët e tij fillestare në Forumin Ekonomik në Shkup ka reaguar pasi gjatë…
  LAJME
  29.07.2021

  Zaev: Vonesat në zgjerimin e BE dhe mos-liberalizimi i vizave për Kosovën, kundër idesë së BE-së

  –Ne nuk mund të presim që të gjitha problemet e brendshme të Bashkimit Evropian të zgjidhen, që ne, qytetarët tani…
  LAJME
  29.07.2021

  Zaev: Synojmë të mos ketë ndalesa në kufijtë mes Maqedonisë, Shqipërisë dhe Serbisë

  Kryeministri Zoran Zaev në fjalët e tij hyrëse në Forumin rajonal Ekonomik në Shkup tha se nisma rajonale mes Shkupit,…
  LAJME
  29.07.2021

  Forumi Ekonomik në Shkup/ Zaev, Rama dhe Vuqiç pritet të nënshkruajnë disa marrëveshje

  “Ballkani i Lidhur” është titulli kryesor i panelit në Forumin Ekonomik Rajonal që do të mbahet sot në Shkup, transmeton…
  LAJME
  29.07.2021

  LAMM: Në “Tabanoc” pritet rreth 40 minuta

  Për shkak të frekuentimit të shtuar të automjeteve në vendkalimin kufitar “Tabanoc”, për hyrje-dalje nga vendi pritet rreth 40 minuta,…
  LAJME
  29.07.2021

  Shkup, një pjesë e Çarshisë sot do të mbetet pa ujë

  Për shkak të një defekti të tubit të ujësjellësit dhe mbylljes së rrugës “Belgradska” pranë Teteksit, sot do të ketë…

  VENDI

   29.07.2021

   Prishtinës i mjafton të mos humb me tri gola

   29.07.2021

   Kina me medalje të artë dhe rekord të ri të botës

   29.07.2021

   Shkëndija duhet të fillojë të shënojë gola

   29.07.2021

   Sllovenia “demolon” Japoninë, gati për Spanjën

   29.07.2021

   Kuka: Me ujë, zjarr e xhudon e Kosovës s’ka lojë!

   29.07.2021

   Drita kërkon befasi në Roterdam, ndaj Fejnordit

   29.07.2021

   Loriana Kuka, eliminohet nga “Tokio 2020”

   29.07.2021

   VIDEO / Alioski: Do të anojë për Lidsin, ju jeni në zemrën time

   28.07.2021

   Ernest Gjoka dhe Besart Ibraimi, besojnë në kualifikim

   28.07.2021

   Domgjoni, nga Turqia kalon në Zvicër

   BOTA